Blog

Novinky, informace a zajímavosti o zateplení staveb.

Tepelná izolace v létě

Věděli jste, že tepelná izolace nechrání váš dům pouze před chladem? Naopak v létě Vám pomůže vytvořit příjemné klima i v horkých letních dnech.
Foukaná izolace chrání také před horkem

Využijte dotace na rychlé zateplení. Nová zelená úsporám light.

Nová zelená úsporám light nyní pomůže získat dotaci na zateplení domu seniorům a obyvatelům s nízkými příjmy.

Pečlivá kontrola kvality v průběhu výroby

Jak se testuje nenasákovost materiálu?

Materiál na přírodní bázi pro foukanou izolaci.

Na dotek jemný, čistě bílý přírodní materiál s ohromnou silou.
Čistě bílý přírodní materiál

Výhody foukanné izolace

Rychlá návratnost investice

Rychlá aplikace

Čistá práce

Tlumí hluk

Nehořlavý materiál

Zdravotně nezávadné

FAQ

K nejpoužívanějším patří foukaná minerální vlna, skelná, kamenná nebo foukaná celulóza. Méně známé a rozšířené jsou foukané pěny a polystyreny. Poslední novinkou na českém trhu je foukaná izolace Supafil ze skelné minerální vlny bez pojiva, tedy tzv. panenské vlákno. Je bílá a neobsahuje žádné škodlivé chemické látky.

Izolační schopnost minerální vaty Supafil je srovnatelná s běžnými skelnými a čedičovými izolacemi. Její účinnost je závislá na hustotě nafoukání (objemové hmotnosti)  a pro docílení potřebné míry zateplení se obvykle ukládá v tloušťce 200 – 400 mm podle typu konstrukce a její původní schopnosti izolovat a na míře také na míře požadované úspornosti.

Třída reakce Supafilu na oheň je A1 – je tedy zcela nehořlavý.  V případě požáru nepodporuje šíření ohně a nepodílí se na hoření. Jde o jednu ze zásadních výhod. Ostatní materiály, zvláště pěnové izolanty z polystyrenu a polyuretanu jsou hořlavé a představují vysoké riziko při požáru.

Všechny vláknité izolace patří z akustického hlediska mezi zvukově vysoce pohltivé. Izolace z panenského vlákna Supafil slouží tedy nejen jako tepelný, ale i zvukový izolant. Tuhé foukané materiály jako PUR nebo EPS naopak daleko lépe vedou zvuk a tedy mají horší akustické vlastnosti.

Prodyšnost, tzv. difuzní otevřenost určuje schopnost materiálu  propouštět mimo budovu vodní páry (z kuchyně, koupelny apod.), které se v domě mohou vytvořit. To je důležité proto, aby pára nesrážela uvnitř zateplených budov.

Sesedání znamená přirozené snížení výšky nafoukaného materiálu v průběhu času. Některé izolace sesedají až o 20 % dle výrobce a aplikace. Aby byla taková izolace funkční a nevznikaly tepelné mosty, je nutné nafoukat o 20 % víc materiálu. To není vždy možné kvůli místu a také to zvyšuje náklady na zateplení. Foukaná minerální izolace Supafil sesedá o méně než 1%, není tedy v podstatě měřitelné. V konečném důsledku je tedy levnější, protože není třeba navyšovat tloušťku izolace kvůli sesednutí.

Zatížení konstrukcí izolací je důležitým parametrem hlavně u zavěšených sádrokartonových podhledů, u bungalovů a pasivních domů s pultovou střechou, kde nejlepším řešením zateplení jsou právě foukané izolace. Při obvyklé tloušťce zateplení 30 mm je zatížení 6kg/m2.

Izolace Supafil neobsahuje pojiva, která by vlhkost poškodila. Případná vlhkost způsobená srážením nebo zatečením samovolně z materiálu vysychá, aniž by ho poškodila.

Všechny materiály používané ve stavebnictví musí dnes již splňovat požadavky hygienické nezávadnosti. Minerální vlákno patří mezi nezávadné materiály, které jsou navíc certifikovány nezávislou autoritou EUCEEB. 

Nezávazná poptávka

na zateplení foukanou izolací